• TADDY

Super Bowli legendaarseimad reklaamid

Super Bowl on üks teadaolevalt parimaid reklaame pakkuv show Ameerikas. Tegelikult on tegemist Ameerika jalgpalli kõige suurema üritusega, kus mängitakse välja antud spordiala iga-aastane meistritiitel. Kuna antud mängu vaatavad miljonid inimesed üle kogu maailma, on antud ülekandest saanud ka reklaamklippide omavaheline võistlus. On teada, et reklaamklipi näitamise hind on igal aastal tohutult kõrge, seega panustatakse klipi originaalsusesse, kokkupanekule ja tootmisesse meeletult palju raha.


Järgnevast artiklist leiate palju erilahendusi, mis Super Bowli ajal aset on leidnud.


Pepsi vs Coca-Cola


Kui 2019. aastal kuulutati Pepsi 53. korda toimuva Super Bowli peasponsoriks, algas kahe hiiglasliku karastusjoogifirma vahel sõda. Nimelt toimus Super Bowl tol aastal Atlantas, mida nimetatakse teise sõnaga ka Coca-Cola sünnikohaks. Pepsi, teades seda fakti, hakkas loomulikult Coca-Colale ka antud sponsoreerimisvõitu nina alla hõõruma, lastes üle linna käibele reklaamid, mis Coca-Colat ühel või teisel viisil maha teevad. Näiteks leiame esimesel pildil Coca-Cola joogiautomaatide kõrvale üles seatud Pepsi reklaamtahvli, millel kujutatakse lauset, kus Pepsi tänab Atlantat külalislahkuse eest ja lubab ise üritusele tänutäheks joogid kaasa tuua. Antud lahendusi, kus Pepsi on oma reklaamplakatit Coca-Cola seadmete kõrvale üles pannud, leidis 2019. aastal Atlantast meeletult palju.Skittlesi trikikas


Kes meist ei teaks Skittlesi komme? Ka varasemalt ei puudunud Super Bowlist Skittlesi reklaamid, kuid aastal 2018. tuli Skittles välja hoopis teistsusuge ideega. Nimelt pani Skittles reklaami küll kokku, kuid ei esitanud seda Super Bowlil ja tundus, et mängust välja astumine tekitas veelgi rohkem elevust.


Skittles näitas oma reklaami ainult ühele inimesele maailmas, erinedes nendest ettevõtetest, kes maksid miljoneid, et jõuda miljonite ameeriklaste silmade ette ja Skittles oli sellega rahul.

Los Angelesest pärit teismeline Marco Menendez oli ainus inimene, kellele antud reklaami näidati. Ülejäänud inimestele anti Facebooki vahendusel võimalus jälgida teismelise reaktsiooni samal ajal, kui ta reklaami nägi. Tänaseni pole ükski teine inimene seda reklaami näinud ning selle sisu on jäänud saladuseks.The Super Bowli vahelesegaja


2004. aastal jooksis Super Bowli ajal väljakule inglane Mark Roberts. Roberts on politseinikele kogu maailmas tuttav ja selleks on ka vägagi põhjust. Kutt on platsile jooksnud erinevatel spordialadel, sealhulgas golfis, tennises, ragbis, jalgpallis ja Ameerika jalgpallis rohkem kui 500 korda. Jah, te lugesite õigesti! 27-aastane inglane on väljakuid vallutanud 23s erinevas riigis ja neist kuulsaim väljakuründamine leidiski aset 2004. aasta Super Bowli ajal.


Hiljem selgus, et teda sponsoreeris veebikasiino- ja spordiennustuseplatvorm Golden Palace. Nimelt Roberts sööstis väljakule peaaegu alasti ja tema selja peal oli suurelt ajutine tätoveering GoldenPalace.com. Kuigi antud käitumine on taunitav, siis on see suurepärane võimalus külvata tähelepanu enda ettevõttele.Järjekordne Skittlesi reklaam: Broadway muusikal


Mitmed järjestikused aastad pole Skittles oma telereklaami Super Bowli ajal esitanud. Kui 2018. aastal näidati nende reklaami ainult ühele inimesele, siis 2019. aastal pani Skittles kokku muusikali, mida näidati samal ajal, kui Super Bowl toimus, ainult 1500le inimesele.


Muusikal toimus ühes teatris Broadwayl ja selle peaosas oli tuntud Ameerika näitleja Michael C. Hall. See kestis kokku umbes 30 minutit. Seda muusikali näidati mõistagi ainult ühe korra ning kõik sellest saadud tulud (piletitulu ja muusikaliga seotud kaupade müügist saadud tulu) annetati headegevuseks. Kriitikud nimetasid sellist trikki üheks edukaimaks reklaamikampaaniaks, mis 2019. aasta Super Bowlis läbi viidi.McDonaldsi kossureklaam


Artikkel, kus räägitakse Super Bowlist, ei saa lõppeda ilma mõne hea telereklaamita. Antud reklaam pärineb aastast 1993, kus mängisid korvpalli omavahel endine NBA kossustaar Larry Bird ja Michael Jordan. Poisid ei mänginud aga lihtsalt korvpalli, vaid mängiti ühe McDonaldsi Big Maci eine peale.


Reklaami lõpuks küll ei selgu, kes kossuvõistluse võitis, kuid ei tohiks mööda lasta tähtsat reklaamis sisalduvat mõtet: kõige suuremal jalgpalliüritusel maailmas võitsid tähelepanu endale aga kaks korvpallistaari. See näitab, et õige reklaamistrateegia põhjal on kõik alati võimalik.Kui tahad teada, kuidas reklaam on jõudnud selliste trikkideni, siis saad lähemalt teada SIIT!

Kas sellest oli kasu?

Jaga seda postitust sõbralegi. Aitäh!