• TADDY

Sissejuhatus programmatic turundusse

Updated: Sep 22, 2020Lihtsalt ja kiirelt – programmatic on tarkvara, mille abil ostetakse digitaalreklaame. Kui vanasti hõlmasid reklaamimüügimeetodid inimläbirääkimisi ja muid aeganõudvaid tegureid, kasutab nüüd programmatic reklaampinna ostmiseks ja müümiseks masinaid ja algoritme. Programmatic on automatiseeritud protsess igat tüüpi reklaampindade ostmiseks kõikides erinevat tüüpi kanalites (sealhulgas heli-, sotsiaal, mobiili-, video- ja displeireklaamides).


Vanakooli reklaamimisviis oli osta veebibännerid tükkhaaval teistelt avaldajatelt eesmärgiga jõuda võimalikult suure arvuga vaatajaskonnani, mis tähendas, et reklaami näidati leheküljel kogu aeg, olenemata publikust. Tänapäeval võimaldab programmatic sihtida, segmentida ja jõuda oma sihtgrupini nii, et reklaamsõnum rahvamassi sisse ära ei kaoks.


Iga osa programmatic müügiprotsessist viiakse tänapäeval läbi digitaalsete oksjonitena. Digitaalsed oksjonid toimuvad nendel millisekunditel, kui kasutaja oma veebibrauseris uut lehekülge avab. Lihtsalt öeldes toimub selle ajahetke jooksul reklaamijatevaheline oksjon, kus kõrgeima hinna pakkuja võidab endale reklaamruumi mõne lehekülje pinnal. Digitaalset oksjonit, mida peamiselt programmaticus kasutatakse, nimetatakse RTB-ks ehk real time biddinguks, kuid on olemas ka palju teisi erinevaid programmatic tarkvaras kasutatavaid müügimeetodeid.


Kuigi kogu programmatic reklaam võib algselt osutuda keerukaks, näitame oma lugejatele, kuidas omandatud teadmisi hõlpsamini mõista ja kasutada, et tulevikus enda reklaamikampaaniate loomisel olla maksimaalselt edukas.

Kuidas mõõta programmatic reklaaminduse maksumust?


Cost Per Mille

Programmaticu kõige enam tuntud maksumuse mõõtemeetod on CPM ehk hind tuhande impressioni kohta. See näitab, kui palju maksab veebisaidil tuhande korra reklaami näitamine veebisaidil sirvijatele. CPM-mudel on avaldajatele väga mugav viis raha teenimiseks, eriti siis, kui veebisaidil on kõrge liiklus.


Cost Per Click

See on meetod, mida veebisaidid kasutavad reklaamile keskmise kliki hinna määramiseks. Kui reklaam on saanud kaks vajutust, ühe klõpsu hind on 0,30 eurot ja teise klõpsamise hind 0,50 eurot, siis keskmine CPC on 0,40 eurot ((0,30+0,50)/2).


Cost Per Acquisition

CPA on maksearvutusmeetod nagu CPM või CPC, kuid väikese erinevusega. CPA meetodil tasutakse reklaamile klikkimise eest alles siis, kui potentsiaalne klient on läbinud conversion etapi, st. ta on teinud vajaliku tehingu nagu näiteks ostu, allalaadimise või midagi muud. Selline maksemeetod on riskantne, sest avaldaja võib küll reklaami oma veebilehel näidata, kuid ta ei pruugi selle eest tasu saada, kui potentsaalne klient vajalikku tehingut teinud ei ole.


Click-Through Rate

Erinevalt eelnevatest meetoditest, mõõdab CTR tõhusust. CTR mõõdab reklaami tõhusust jagades reklaamil klikkinud inimeste arvu reklaami üleüldse näidatud kordade arvuga ning selle kaudu leitakse ka tõhususeprotsent.


Progammatic turunduse eelised


Kulude ja aja kokkuhoid

Kui varasemalt, ilma programmaticu abita, on CPM jäänud keskmiselt üheksa euro kanti, siis tänu programmatic turundusele on CPM kulud kümnetes kordades madalamad, jäädes keskmiselt 0,40 – 1,7 euro vahemikku. See tähendab, et programmatic aitab teie ettevõttel reklaamieelarvet peaaegu, et 10 korda suurendada.

Tänu programmaticule kaob ära ka vajadus läbirääkimiste, kampaaniate seadistamiste ja kontaktide hoidmise järele, mis annab nii avaldajatele kui reklaamijatele hulgaliselt aega teiste ressurssidega tegelemiseks.


Vajadus ainult ühe platvormi järele

Suur ressursisäästja ettevõttes on see, kui saate kõiki oma reklaamikampaaniaid hallata ainult läbi ühe platvormi. Facebooki ja Google'i digireklaami kõrval lahendab sarnast probleemi välireklaamis TADDY.

Suurenenud reach

Ligikaudu 3,5 miljardit inimest kasutab Internetti igal ajal, mis tähendab, et potentsiaalselt võib reklaami reach küündida miljoniteni. Tänu programmaticule on reklaamikampaania reach koheselt jälgitav, mis tähendab, et reklaamijad näevad teavet oma kampaania kohta nii pea, kui reklaam on veebi üles riputatud. Nähtav teave sisaldab lisaks muule veel informatsiooni selle kohta, kes, kus ja kui palju antud reklaami nägid.


Reaalajas informatsioon

Kui stendid ja trükitud reklaamid ei näita kunagi koheseid tulemusi, siis programmatic turunduses on olukord vastupidine. Programmatic näitab turundajale täpselt, kui tasuv on kampaania, kas sellega tasub jätkata või tuleks proovida midagi teistsugust.


Kokkuvõte

Reklaamimeetodid, kus kasutatakse senini päriselus toimuivad läbirääkimisi, on nüüdseks vanamoodsad ning vajavad väljavahetamist. Programmatic turundus hoiab endas tohutuid eeliseid, muutes selle meetodi reklaamimise tulevikuks.


Pildi Allikas : https://www.businessofapps.com/

Kas see oli kasulik?

Jaga seda postitust. Aitäh!