• TADDY

Programmatic meediakanalite tüübid


Programmatic reklaamkanalite vaheline piir on muutumas aina hägusemaks. Kuna programmatic kampaaniate kavandamiseks on palju erinevaid meetodeid, on sama palju ka erinevaid kanaleid, kus kampaaniaid läbi viia. Siit leiate nimekirja enimlevinud meediakanalitest, kus programmatic reklaami kasutatakse kõige tihemini.


Kui te pole veel kursis sellega, kuidas programmatic turundus töötab, tutvuge eelnevalt programmatic turunduse sissejuhatusega, et saada parem ülevaade programmatic meetodi põhitõdedest.


Displeireklaamid


Kui sõna ,,displeireklaamid“ kasutatakse tavaliselt mistahes tüüpi veebireklaamide tähistamiseks, nimetatakse displeireklaamideks programmaticu tähenduses ainult kanali päises, jaluses või külgribal kuvatavaid reklaame. See on turundusmaailmas kõige levinum, vanim ja kõige vähem soovitatav reklaamtüüp, kuid see on siiski kasutusel.


Avaldajad teevad üha enam müügi edendamiseks koostööd displeivõrgustikega nagu Microsoft või Snapchat, kuna neil on suur kasutajaskond ning avaldajad teenivad tulusid nende andmete põhjal, mida nad kuvatavast võrgustikust klikkide ja näitamiste kaudu saavad.

Displeireklaamid jagunevad kolmeks väiksemaks osaks, mis määratlevad displeireklaami veelgi selgemalt. Reklaami kuvamiseks on veelgi rohkem võimalusi, kuid toome välja mõned näited.


Ribareklaamid


Need on oma nimetuse saanud oma kujunduse tõttu. Ribareklaamid on kõige populaarsem reklaamimismeetod, kuna need paistavad igal kanalil lihtsasti silma. Tavaliselt paigutatakse ribad kanali ülaossa, et tõmmata kasutaja tähelepanu võimalikult kiiresti.


Rich media


Rich media kasutamine on üks kõige kaasaegseimaid tehnikaid, mis nõuab multimeediumelementide kasutamist. See on uuenduslik samm erinedes video- või fotoreklaamidest. Mõelge rich mediast kui ribareklaamis animeeritud graafikale, GIF-idele, mängitavatele mängudele ja paljust muust.


Vahereklaamid või tervet ekraani katvad reklaamid


Vahereklaamid on reklaamid, mis katavad kasutaja brauseri täielikult ära. Need on tõhusad kasutaja huvi äratamiseks, kuid võib juhtuda, et reklaamile ise suurt tähelepanu pööramata klõpsavad kasutajad akna sulgemiseks kiiresti X-i ja lühike pilk reklaamile ei avalda tegelikult mitte mingisugust mõju. Tihti pannakse taolistele reklaamidel ka juurde aeg, kui kaua reklaami vaatama peab, enne kui selle ristist kinni panna saab. Selline reklaamiesitlus tõenäoliselt kõige efektiivsem ei ole, kuna paljudele on sellised reklaamid vägagi tüütud.


Videoreklaamid


Videoreklaamid on väga kulukad, kuid on vaeva väärt. Platvormid nagu Youtube ja Instagram on muutunud reklaamijate ja turundajate jaoks palju hõlpsamaks, kuna need on hakanud üha rohkem toetama videoformaadis reklaame. Sarnaselt displeireklaamidele on ka videoreklaamidel palju erinevaid vorme. Suurema vaatajaskonna ligimeelitamiseks võiksite üles seada erinevad kampaaniad erinevatele sihtrühmadele mõeldud strateegiatega, et näha, milline oleks teile sobivaim videoreklaamimeetod.


Voosisesed reklaamid


Need on reklaamid, mis ilmuvad videopleieris automaatselt. Kõige paremaks näiteks on reklaamid, mida mängitakse enne Youtube video algust. Oleme kõik neid näinud ja need on osa programmatic reklaamist. Kõik reklaamid, mida esitatakse enne, pärast, või Youtube video keskel, on voosisesed reklaamid.


Voovälised reklaamid


Vooväliseid reklaame kasutatakse veebiartiklites. Need asuvad kas veebiartiklike sisu vahel või kuvatakse hüpikakendena.


Ekraanisisesed reklaamid


Ekraanisisesed reklaamid peaksid olema kuvatud Youtube videote kõrval. Erinevus voosisestest ja -välistest reklaamidest on see, et ekraanisiseseid reklaame ei esitata automaatselt.


Sotsiaalmeediareklaamid


Iseenesestmõistetavalt käivad sotsiaalmeediareklaamid läbi sotsiaalmeedia. Me oleme kõik näinud suurtel platvormidel nagu Facebook, Instagram jt. meile sponsoreeritavaid postitusi. See ongi sotsiaalmeediaturundus. Suhtlusvõrgustikes reklaamimisel on tohutu mõju, kuna see aitab teil jõuda oma sõnumiga sihtgrupini kiirelt ja konkreetselt. Kõige sagedamini kasutatavad sotsiaalmeedia reklaamkanalid Facebook, Twitter, LinkedIn, Snapchat, Youtube kannavad kõik erinevaid sihtgruppe ning meediakanalite valimisel tuleb olla hoolas ning teha suures koguses eeltööd. Teadmine, kuidas valida õige sotsiaalmeediaplatvorm aitab teil otsustada eelarve, reklaamivormingu ja konkreetsetele võrkudele suunatud sõnumite üle.


Kokkuvõte


Erinevate programmatic meediakanalitega tutvumine annab teile võimaluse omandada kõik reklaamitehnikad. Pärast meediakanalitega tutvumist lugege ka meie koostatud 5 disainitrikki eduka välireklaami loomiseks, et omandada reklaamikunst ning viia oma tulevase kampaania väärtus pilvedesse!


Kas sellest oli kasu?

Jaga seda postitust sõbralegi. Aitäh!