• TADDY

Mida silmas pidada oma järgmise välimeedia kampaania loomisel?

Updated: Sep 7, 2020


Reklaamikampaania mõõdikud ja eesmärgid

Ehkki digireklaam muutub üha aktuaalsemaks, ei tohiks meediakampaania loomisel välireklaamide kaasamist unarusse jätta. Välireklaam ei piirdu ainult maantee ääres olevate reklaamtahvlitega, vaid pakub mõõdetavat ja mitmekesist reklaamimisvõimalust ettevõtetele, kes tahavad oma toodet laiemale publikule tutvustada ja oma nähtavust suurendada.


Välireklaam on täis erinevaid võimalusi. Sa võid alati pöörduda reklaamiagentuuri poole ja sulle tehakse soovitud kampaania valmis või kui sa oled ise oma reklaamikampaaniat tegemas, siis on mõned head nipid, mis võivad sulle abiks olla.


Välireklaam jaguneb nelja kategooriasse: stendid, tänavakaunistused, transport ja nišimeedia. See vorming, mille sa valid, sõltub lõppkokkuvõttes ikkagi sihtrühmast kelle tähelepanu sa tahad püüda. Nii mõnigi ütleb, et reklaamtahvlil ei tohiks kunagi olla rohkem kui seitse sõna ja teised seavad piiriks isegi kuus sõna. Üks asi on kindel, et kõige tõhusamad ja tabavamad reklaamid on lühikesed ja täpsed. Välireklaami puhul on nii, et seda näevad kõik, seega proovi oma sõnumis olla tabav kõikide jaoks.


Vähem on rohkem. Nagu me juba mainisime, peaks välireklaam olema lühike ja konkreetne. Kõige raskem ongi luua neid lihtsaid ja selgeid reklaame. Kui ise ei tule geniaalse idee peale, siis selleks on olemas oma ala spetsialistid disainerid, kes töötavad päris kõvasti selle nimel, et ehitada midagi erilist ja piisavalt lihtsat märkamiseks. Ühesõnaga, kui võimalik, jäta disaini köögipool spetsialistidele, kes teavad täpselt, kuidas konkreetset meediat kujundada.


1. Sõnumi tähtsus


Püüa inimeste tähelepanu! Selleks ei pea hakkama inimesi šokeerima, vaid kõige tähtsam on julgustada inimesi küsima küsimusi. Ben Parr, raamatu Captivology: The Science of Capturing People's Attention autori sõnul "pöörame erilist tähelepanu kõigele, mis rikub meie ootusi." Selle põhjuseks on asjaolu, et meil on raske aru saada, kas see, mida me tajume on „hea” või „halb”? Kui miski on võrdsetes osades häiriv ja veetlev, siis lõpuks mõjub see lahedana. Mõned soovitused Parrilt :

  • küsige ootamatuid küsimusi

  • kutsuge inimesi üles midagi uut proovima

  • näidake, et on olemas parem viis asjade tegemiseks


2. Visuaalid


Üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna. Parim viis kontrasti illustreerimiseks on kasutada tugevat visuaalset pilti või statistikat. Ainult juba sellepärast, et visuaalid lisavad sellele millegile konkreetset tähendust, mis muidu oleks abstraktne. "Peate praegust status quo’t sõna otseses mõttes illustreerima kui valet olukorda ja seda kõrvutama alternatiivse lähenemisviisiga, mis tegeleb just selle halva olukorra eemaldamisega," kirjutab Tim Riester, ettevõtja ja reklaamile spetsialiseerunud autor Harvard Business Review jaoks (Gadek, 2020).

Loe lähemalt : 5 disaini nippi eduka välimeedia kampaania loomiseks


3. Asukoht


Esiteks, reklaamtahvli nähtavus peaks olema otsuse langetamisel number üks prioriteet. Kui reklaamtahvlit on keeruline märgata, siis see mõjutab suurel määral reklaamist tuleneva müügi tekkimise potentsiaali. Reklaamtahvli ideaalse asukoha valimisel oleme välja toonud 7 punkti, mida arvesse võtta.

Reklaamtahvli nähtavuse hindamisel tuleks arvesse võtta paari asja:

  • Tee kindlaks, et reklaamtahvel on otse liikleja poole

  • Tee kindlaks, et reklaamtahvel on paigutatud loetavale kõrgusele

Kui su äri sõltub kohalikest klientidest, siis ei ole mõtet teha reklaami 70km eemal.

Kõige loogilisem otsus sellisel juhul oleks valida läheduses asuvad reklaampinnad.


4. Natuke nalja ka!


Psühholoogia uuringud näitavad, et õnnelikud inimesed on produktiivsemad, optimistlikumad ja inspireeritumad. Nii et pange nad naerma! Kõige meeldejäävamad reklaamid on need, mis panid kunagi naerma. Ja Clutchi hiljutisest uuringust selgub, et 53 protsenti klientidest tuletab sama tõenäosusega reklaami meelde, sest see ajas neid naerma.


2018. aasta oli ettearvamatu ilma aasta. Mõne kuuga sai tunda lõõskavat päikest, vihma sadu ja isegi lund. Kõik rääkisid ainult ilmast, seega McDonalds mõtles, et räägib ka kaasa ja seda omal viisil. Leo Burnetti agentuur muutis McDonaldsi menüü ilmaikoonideks, mis näitas reaalajas temperatuuri ja 5-päevast ilmaprognoosi

Tagurpidi friikartulid tähistasid vihmasadu ja burger tähistas päikest. Lihtne ja geniaalne ning muidugi naljakas ka.


Nii et tehke lühidalt ja lihtsalt, kasutage tugevat visuaali ja mis kõige tähtsam - ärge unustage naerda! ☺

Kas sellest oli kasu? Jaga seda postitust. Aitäh!