• TADDY

5 disaini nippi eduka välimeedia kampaania loomiseks

Updated: Sep 7, 2020


Piccadilly circus LED ekraanid

Välimeedia kampaania on kui visuaalne jutustus. Välimeedia, nii digitaalne kui ka analoog, muudavad linna visuaalset maastiku. Efektiivne reklaamtahvel ei jää märkamata. Ta võib jätta püsiva mulje, mis süübib inimeste mällu pikaks ajaks. Teisisõnu, inimesed räägivad meeldejäävatest asjadest päris kaua.


Kui sa oled loomas välimeedia reklaami, siis pea meeles VIITE peaasjalikku disaini trikki, mis aitavad sul luua efektiivset välimeedia reklaami!


1. Lihtsuses peitub võlu


Välimeedia reklaam peaks olema konkreetne ja koheselt olulisele fokuseeritud. Ideaalis peaks disain fokuseerima ühele kindlale ideele ja koosnema KOLMEST peamisest elemendist:

  • hoolikalt valitud graafika või foto

  • lühike ja ainulaadne reklaamtekst mis tõstab esile sinu toote, teenuse või ettevõtte

  • sinu ettevõtte nimi, logo ja kontakt info

2. Näita, aga ära ütle


Reklaami tarbijal on lihtsam samastuda reklaamidega, mis näitavad toodet või teenust, millega ta samastub. Kasuta esilekutsuvaid ja paeluvaid kujundeid (graafikat või pilte), et jääda tarbijale paremini meelde sest see kutsub esile reklaami korduvat meenumist. Kui su reklaami graafiline sisu on tekstipõhine, siis mängi fondi suuruse, stiili ja värviga, et jätta positiivne ja püsivamulje.


3. Kasuta kontrastseid värve


Eredad, küllastatud värvid töötavad välimeedias paremini kui madala kontrastsusega värvid. Kõrge kontrastiga värvide kasutamine tõstab oluliselt loetavust ka suurematel kaugustel. Pea meeles, et erinevad värvid toovad inimestes esile erinevaid mõtteid ja emotsioone. Seetõttu on oluline valida õige ja sobiv värvi kombinatsioon, mis toetab sinu reklaamitavat toodet või teenust.

Välireklaami sobivad värvide kombinatsioonid

Allikas: https://www.bluelinemedia.com/artwork-tips


4. Suurem on parem


Suured ja paksud tekstid muudavad reklaami tarbijale lihtsamini mõistetavaks ja loetavamaks. Suured tekstid mitte ainult ei aita kaasa lugemise lihtsusele, vaid annavad ka sõnumile “jõudu”.


5. Kasuta loetavaid fonte


Kasuta fonte mida on lihtne lugeda erinevatelt kaugustelt. Fondid, mis on “õhukesed” või keeruliste “kurvidega” on tihti raskesti loetavad.


Välireklaami sobivad fondid

Et veel võimendada teksti lugemise ja mõistmise lihtsust, veendu, et tähtede, sõnade ja ridade vahel on piisavalt suured vahed. Loe veel : Mida silmas pidada oma järgmise välimeedia kampaania loomisel?


Kas sellest oli kasu?

Jaga seda postitust. Aitäh!